Heureka.cz - porovnání cen a srovnání produktů


Poradna Šampony

Jak vybrat správný šampon?

Špatný výběr šamponu se může projevit na kvalitě vašich vlasů. A snad každá slečna touží mít vlasy, se kterými se může chlubit a všichni jí je závidí. Jak si tedy vybrat správně?
 
 

Co je potřeba vědět před výběrem šamponů?

Vlasy se považují za korunku krásy, proto bychom měli péči o ně věnovat stejně času jako péči o pleť. Základem hezkých vlasů je zdravá pokožka hlavy. Bez toho nebudeme mít krásné vlasy, ani kdybychom se snažili sebevíc. Chytré by bylo sledovat složení šamponů a kupovat si šampóny spíše na přírodní bázi. Hledejte hlavně sulfáty, parabeny a silikony – ty škodí nejvíce. Například silikony obalují vlasy a vytváří vrstvu, přes kterou se k nim nedostane potřebná výživa, což vede k tomu, že se vlasy třepí a lámou. Z tohoto důvodu se vyhněte levnějším šamponům. Tyto látky v nich nahrazují účinné pečující látky.
 
Bez toho, aniž byste znali svůj typ vlasů, zůstane zaseknutí na místě. Nejlepší je zajít ke kadeřnici a zeptat se profesionála, jaký typ vlasů máte. Špatně odhadnutý typ vlasů zvládne napáchat mnoho škody. Pokud si myslíte, že máte mastné vlasy, ale používáte šampon pro suché vlasy, vaše pokožka je ještě víc vysušovaná. Také je dobré dát si pozor na míchání přípravků, pokud si je vybíráme sami. Některé šampony nespolupracují dobře s ostatními maskami, kondicionéry. Pokud si tedy vybíráme šampon sami, je rozumné zůstat u jedné řady. Sice to není vytesáno do kamene, ale přípravky z jedné řady se často doplňují. 
 
Používat delší dobu ten samý výrobek sice zakázáno není, ale je lepší čas od času výrobky prostřídat. Ovšem důležité je, jak reagují vaše vlasy. Pokud máte ozkoušený šampon, který milujete, nemusíte se ho kvůli tomu vzdávat. 
 
 

Jak vybrat správný šampon pro váš typ vlasů?

Suché vlasy se na první pohled zdají jako bez život, nelesknou se… Pokud máte suché vlasy, koukejte po šamponech, které obsahují přírodní oleje (například v poslední době oblíbený arganový). Za zkoušku stojí i šampony s ovesným mlékem, které vlasy hydratují. Dávejte si pozor na sulfáty, ty by vaše vlasy zbytečně více vysušovaly. Skvělé jsou i šampony s extraktem z magnolie. Ta hydratuje a pomáhá regeneraci vlasů.
 
Máte nepoddajné, kudrnaté vlasy? Pro vás jsou tu šampony často označované jako „frizz free“. Vaše vlasy potřebují více hydratace, proto znovu pozor na sulfáty. Chcete svoje vlasy dostat pod kontrolu? Vyzkoušejte přípravky s makadamiovým olejem, ten hydratuje a uzavírá je, aby nečerpaly vlhkost ze vzduchu a vlasy vypadaly uhlazeněji.
 
Mastí se vám hodně vlasy? Vynechejte šampony pro kudrnaté vlasy, hydratační i ty, které slibují uhlazení vlasů. Pokud je nepoužíváte a vaše vlasy jimi nejsou zatěžovány, může to být i nánosem nečistot, které se usazují na vlasové pokožce. Vhodné jsou pro vás šampony zaměřené na vypadávání vlasů nebo šampony s obsahem kopřivy. A pozor na kondicionéry! Vždy je nanášejte jen na konečky.
 
Pokud vás trápí lupy, nejste v tom sami. Tvorba lupů je přirozená, ale i tak ji můžeme trochu omezit. Důvod zvýšené tvorby lupů může být i špatná životospráva, takže řešení tohoto problému bude muset být komplexnější. Můžete ale pomoc své pokožce omezením fénováním a šamponem určeným speciálně proti lupům.
 
 
 
Nákupního rádce dodal: krasa.cz
 
Porovnat Šampony